top of page
missoni home logo.jpeg

'' Duvar kağıdı sanatında ustalaşmış Jannelli & Volpi ile yapılan işbirliği, Missoni Home Koleksiyonu'nun en son benzersiz bileşenidir. Bu yeni Koleksiyonun yaratılması sırasında profesyonellik ve el sanatlarımıza tutku gibi ortak yakınlıkları keşfetmek bir zevkti...''
Rosita Missoni, Creative Director MissoniHome

Konu şık renk kombinasyonları ve geometrik baskılara gelince, Missoni bunu en uzun süredir ve tartışmasız en iyi şekilde yapıyor. Ünlü İtalyan moda evi, öncü tavrının kanıtı olarak iç tasarım alanına ilk girenlerden biriydi. Podyum koleksiyonları giyilebilir sanat olarak tanımlandı ve markanın çok sevilen baskıları sorunsuz bir şekilde iç mekanlara aktarıldı.
Missoni, günümüzün dönemsel moda ve iç mekan dünyasında, kalite tutkunu olanlara son kullanma tarihi olmayan kreasyonlar sunarak kalabalığın arasından sıyrılıyor. Çağdaş bir lezzeti asırlık lüks malzemelerle birleştiren markanın Missoni Home Duvar Kağıdı Koleksiyonu, iç mekana meraklı herkesin modern ve geleneksel isteklerini tek bir hamlede karşılıyor.
Rosita, şirkete sadık yıllar geçirdikten sonra 1997 yılında istifa ederek Kreatif Direktör tacını kızı Angela'ya devretti. Ancak pek çok yaratıcı gibi Rosita da ileri görüşlü zihnini harekete geçirme dürtüsüne karşı koyamadı ve 2004'te Missoni Home Collection'ı piyasaya sürdü ve 2009'da Edinburgh'daki ilk Missoni otelini tasarlamaya başladı, ardından Brezilya ve Kuveyt gibi diğer lüks lokasyonlar geldi. Moda değişimlerinde geri adım atmayı reddeden marka, üstünlüğünü sürdürüyor ve bugün hala gelismeye devam ediyor.

bottom of page