top of page
Marburger+Logo.jpg

'' Marburger Tapetenfabrik '' olarak da bilinen Marburg Wallcoverings, Almanya'nın en eski duvar kağıdı üreticilerinden biridir. Marburg Duvar Kaplamaları, uygulaması kolay, güzel, kaliteli ve dayanıklı duvar kağıdıyla tanınır.

Marburger Tapetenfabrik bir aile işletmesidir ve beşinci nesil mülkiyetindedir. Johann Bertram Schaefer, 1845 yılında Marburg'da iç dekorasyon konusunda uzmanlaşmış bir iş kurdu ve 1879'da duvar kağıdı yapmaya başladı. Şirketin merkezi, İkinci Dünya Savaşı'nın başlangıcına kadar Marburg'daydı. Şirketin genel merkezi 1950'lerden bu yana Kirchhaa'da bulunmaktadır. Tüm duvar kağıtları ve duvar kaplamaları yalnızca burada üretilmektedir.
Marburg 4000'den fazla farklı duvar kağıdı türü üretmektedir. Koleksiyonlar genel olarak orta ve üst fiyat segmentinde yer alıyor. Marburger Tapetenfabrik, dünya çapındaki tüm duvar kağıdı üreticileri arasında en fazla miktarda modern, non-woven duvar kağıdını üretiyor. Marburger Tapetenfabrik aynı zamanda x ışınlarını ve elektro dumanı engelleyebilen teknolojiye dayalı duvar kaplamalarıyla da tanınmaktadır. Bu konsept, hataları minimize olmuş duvar kağıdı üretmek için daha da geliştirildi.

bottom of page