top of page
akustik.JPG

Artık duvar kağıtları görsel kadar kulağada hitap ediyor...

Ekran Alıntısı.JPG

Ellerinizi çırptığınızda çıkan ses her yöne dalgalar halinde yayılır. Bu dalgalar hava moleküllerinin birbirine yaklaşıp uzaklaşmasıyla meydana gelir. Eğer açık bir yerdeyseniz ses herhangi bir engelle karşılaşmayacağı için yayılmaya devam eder ve bir süre sonra yok olur. Oysa kapalı bir yerdeyseniz ses etrafınızdaki yüzeylerden size geri yansır. Bu yansımaların bir kısmı kulaklarınıza ulaşır.

Beynimiz bu yansımaları çözümlemekte son derece başarılıdır. Bulunduğunuz yeri hiç görmeseniz bile bu yansımalar sayesinde büyüklüğü ve yapısı hakkında çok şey öğrenebilirsiniz. Bulunduğunuz mekânın yüzeyleri yani duvarları, tavanı ve tabanı hep yansıtıcı yüzeylerden meydana geliyorsa daha çok yansıma olur ve  mekân sizin için rahatsız edici hale gelebilir. Bu rahatsız edici duruma gürültü diyoruz.
Non-woven tabanlı, tekstil yüzeyli ve en yüksek “αw” değerine sahip akustik duvar kağıtları, kalabalık ortamlardaki ses yansımalarını büyük oranda düşürür.. Kaliteli iletişim ve görsel tasarım sağlamaktadır

kullanım yerleri.JPG
Ekran Alıntısı 1.JPG
bottom of page